google-site-verification=_lSQUyOYZ_DSt_oXt1KTY0xgwaLQjkv7QJQ68CO30TETül Perde ve Fon Perde Temizliği

Tül Perde ve Fon Perde Temizliği

Bayanların korkulu rüyası, sararmış tül perdeler. Peteklerin saldığı isten olsun, ortamdaki hava, sigara dumanı gibi etkenler ile tül perdeler beyazlığını kaybedip sararmaya başlıyor. Çoğu zaman yıpranma olmasa da renk değişikliği yüzünden yeni perdeler alınıyor.

Renk değişikliği yani tül perdelerde sararmanın üstesinden nasıl gelinir?

• Tül perdeleri makineye atarken dönme payını hesaplayarak çok doldurmamak gerekir.

• Tül perde temizliği sentetik programda, soğuk su ile yapılmalıdır.

• Tül perdelerin alındığı günkü gibi sert ve kıvrımlarının dimdik durması için makinenin durulama suyuna bir şeker kaşığı şeker kullanılabilir. Bu sayede perdeleriniz hem kolay kıvrılmayacak, dik duracak hem de kolay kirlenmeyecektir.

• Tül perde temizliğinde yumuşatıcı kullanılmamalıdır.

• Tül perdeler yıkanır yıkanmaz asılmalı, makinede bekletilmemelidir. Bu sayede ütüye çoğu zaman gerek kalmaz. Piyasada toz tutmayan ve çoğu zaman çabuk kuruyan, ütü istemeyen tül perdeler mevcuttur. Aynı zamanda kurutucuda kurutma yapılmaması önemli bir noktadır. Ütü yapılmadan direk yerine asılması tavsiye edilse de ille de ütü yapılacak ise düşük sıcaklıkta yapılması tavsiye edilir.

Yukarıdaki yıkama şekillerine dikkat edildiği ve perdenin kuru temizleme yapılıp yapılmaması gerektiği gibi tüm kullanım talimatlarına uyulduğu takdirde tül perdelerin sararması önlenip uzun yıllar kullanılabilirliği sağlanır.

Pullu veya kadife kumaş fon perdeye sahipseniz küvet içinde ılık suda yıkamanız daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Fakat fon perde kumaşınız normal bir kumaşa sahip ise çamaşır makinenizde yıkamanızın hiçbir zararı yoktur. Fon perdenizi çamaşır makinesine 30 dereceye atabilirsiniz.

UA-168802786-2
Tıkla Ara!